Witam

Witam na moim blogu

Szanowni działacze i sympatycy Samoobrony, w miarę jak mi czas pozwoli będę starał się zamieszczać w swoim dzienniku aktualne wydarzenia z życia naszej organizacji oraz komentarze do bieżących wydarzeń.

Dziennik Andrzeja Prochonia

Moralność "Gazety " była zawsze blisko bruku, a obecnie i ten pułap został znacząco obniżony

2012-03-29 11:39
Jako przewodniczący „ Samoobrony” chciałbym sprostować kilka nieprawdziwych informacji, które ostatnio ukazały się w mediach. Prawdą jest, że były próby zainteresowania Andrzeja Leppera DNA dziecka Anety Krawczyk. Przewodniczący Lepper poinformował mnie o tym podczas jednego z pobytów w Piotrkowie Trybunalskim - w tym czasie bardzo często do nas przyjeżdżał. Omawiał ze mną ten temat pod kątem perfidii osób, które seks-aferę wymyśliły. Powiedział: „Oni” domyślają się, że nie jestem ojcem dziecka Anety Krawczyk. Chcą mi dać DNA tego dzieciaka, bo gdybym je przyjął, mieliby dowód, że Lepper sypiał z Anetą Krawczyk. To miało być użyte przeciwko mnie, kiedy badania genetyczne wykluczą jednoznacznie moje ojcostwo. Zapewne chcieli mnie następnie szantażować i wymuszać uległość, jeżeli chodzi o formułowanie postulatów jako koalicjanta. Ale nie mam złudzeń - wykorzystano by to również do „zarżnięcia Samoobrony” w oczach opinii publicznej. Andrzej Lepper miał już w tedy świadomość, jaką...

Mamy nowy spektakl rozpętany przez „Gazetę Wyborczą”

2012-03-29 11:37
Jak zbić kapitał polityczny na śmierci  Andrzeja Leppera. To jest nowa jakość w polityce: nie tylko zyskać na śmierci swojej ofiary, ale jeszcze pogrzebać osoby, które do zadania tej śmierci zostały wykorzystane. Nasuwa się porównanie do działania struktur likwidujących osoby, które wykonywały wyrok na zlecenie - w żargonie  nazywa się to "sprzątaniem". Moim celem nie jest bronić Jarosław Kaczyńskiego ani Zbigniewa Ziobro,  ale zamierzam w najbliższym czasie przedstawić opinii publicznej pewne informacje  które wyjaśnią wiele kwestii.  Moralność "Gazety" była zawsze blisko bruku, a obecnie i ten pułap został znacząco obniżony.

"Jak żyć? - pyta Premiera Paprykarz - jak najkrócej ...odpowiada Tusk"

2012-03-24 06:59
Wybieramy Prezydenta, Premiera - oddając głos na partię, Posłów, Senatorów, Burmistrzów, Wójtów i radnych, głosujemy na nich, aby realizowali nasze postulaty, propozycje a nawet żądania. Takie powinny być prawa demokracji, ale w praktyce Ci wybrani, zamiast realizować życzenia wyborców robią dokładnie na odwrót niż chce tego naród: likwidują szkoły, podnoszą ceny na leki, nie refundują szpitalom kosztów związanych z leczeniem pacjentów, podnoszą wiek emerytalny – choć wiadomo, że osoba w wieku 50 lat, która utraciła etat nie ma szans na znalezienie jakiejkolwiek pracy. Można zapytać – po co płacić składki na ZUS przez czterdzieści lat, skoro mamy pracować do śmierci. To się dzieje w wymiarze globalnym, a w wymiarze lokalnym wybrani Burmistrzowie i Wójtowie podnoszą opłaty lokalne, likwidują targowiska gdzie produkty można kupić znacznie taniej niż w sklepach, powołują straże miejskie i gminne, które zamiast dbać o bezpieczeństwo mieszkańców, wykorzystywane są do nakładania...

Prawo do godnego życia

2012-03-22 17:33
Nadrzędnym celem Państwa Polskiego, co wynika bezpośrednio z Konstytucji RP, powinno być zapewnienie prawa do godnego życia wszystkim obywatelom. Dotyczy to także emerytów i rencistów, których wysiłek przez lata stanowił istotny wkład w pomnażanie polskiego majątku narodowego. Doprowadzono dziś do sytuacji, w której miliony emerytów i rencistów znalazło się na skraju nędzy. Przeciwstawiam się opiniom, że Polski nie stać jest na zapewnienie obywatelom bezrobotnym i ludziom głodnym godziwego minimum socjalnego.

Domagamy się m.in. przywrócenia opłacalności produkcji zwierzęcej

2012-03-21 16:55
Kochani wieś polska w ostatnim okresie przeżywa trudne chwile "związane z brakiem reakcji rządu na jej fundamentalne problemy".  Na światowych giełdach ceny żywności osiągają niespotykany od dziesięcioleci poziom, a w sklepach każdego dnia konsumenci z przerażeniem obserwują lawinowe podwyżki cen na podstawowe produkty, przy jednoczesnym dramatycznym spadku dochodów gospodarstw rolnych. Coraz mniejsze dochody przynosi zarówno produkcja roślinna, jak i zwierzęca. Wynika to przede wszystkim ze spadku cen w skupie, w największym stopniu na żywiec i mleko. Domagamy się m.in. przywrócenia opłacalności produkcji zwierzęcej, ze szczególnym uwzględnieniem realnych cen skupu żywca wieprzowego, powstrzymania spekulacji cenami żywności i powstrzymania wzrostu cen na środki do produkcji rolnej lub ustanowienia stosownych rekompensat. Chcemy także utrzymania ubezpieczenia KRUS i poprawy systemu opieki zdrowotnej.

Tagi

Nie znaleziono żadnych tagów.