"Jak żyć? - pyta Premiera Paprykarz - jak najkrócej ...odpowiada Tusk"

2012-03-24 06:59

Wybieramy Prezydenta, Premiera - oddając głos na partię, Posłów, Senatorów, Burmistrzów, Wójtów i radnych, głosujemy na nich, aby realizowali nasze postulaty, propozycje a nawet żądania. Takie powinny być prawa demokracji, ale w praktyce Ci wybrani, zamiast realizować życzenia wyborców robią dokładnie na odwrót niż chce tego naród: likwidują szkoły, podnoszą ceny na leki, nie refundują szpitalom kosztów związanych z leczeniem pacjentów, podnoszą wiek emerytalny – choć wiadomo, że osoba w wieku 50 lat, która utraciła etat nie ma szans na znalezienie jakiejkolwiek pracy. Można zapytać – po co płacić składki na ZUS przez czterdzieści lat, skoro mamy pracować do śmierci. To się

dzieje w wymiarze globalnym, a w wymiarze lokalnym wybrani Burmistrzowie i Wójtowie podnoszą opłaty lokalne, likwidują targowiska gdzie produkty można kupić znacznie taniej niż w sklepach, powołują straże miejskie i gminne, które zamiast dbać o bezpieczeństwo mieszkańców, wykorzystywane są do nakładania mandatów i kar – jest to kolejny organ do represjonowania mieszkańców, opłacany notabene z ich składek.

Czas skończyć z tego typu praktykami. Należy pokazać czerwoną kartkę rządzącym. Jest nadzieja jest Samoobrona naród powinien się zorganizować i jako przewodniczący partii będę dążył do tego, aby wszystkim, a nie tylko tym u władzy, żyło się lepiej. Zawiodły prawie wszystkie instytucje państwa – Samoobrona Polaków – jedynie mądry wybór.