Gazeta Wyborcza - Dopytuje

2012-04-20 06:49

W takim razie zadam jeszcze jedno pytanie:
Jakie Samoobrona ma pomysły na rozwiązanie polskich problemów?
Czekam i pozdrawiam,
Mariusz Sepioło, GW

 

Panie Redaktorze, Samoobrona może przychylić się do projektów, bardzo silnie swego czasu wspieranych i lansowanych przez liberalne media w tym przez Gazetę Wyborczą, a mianowicie  do projektu Platformy Obywatelskiej -  najbardziej rozreklamowanej obietnicy wyborczej PO  sprzed kilku lat: „3 x 15", czyli:
15% - podatek PIT, 15% - podatek CIT, 15% - Podatek VAT

Była to obietnica złożona publicznie i wielokrotnie powtarzana przez D. Tuska i jego klan złożony z działaczy  PO. Pozwoli Pan Redaktor, że przypomnę słowa Tuska: Każdego z ministrów, który będzie mi rekomendował podwyżkę podatków, OSOBIŚCIE usunę z rządu”.  Jesteśmy za takimi rozwiązaniami.

Obniżenie podatków pobudziłoby polską gospodarkę: przedsiębiorcy mieliby większe możliwości inwestycyjne, tym samym spadłoby bezrobocie, a ludzie zaczęliby wychodzić ze sfery ubóstwa.

Rząd Platformy Obywatelskiej nie potrafi zreformować struktur państwa, aby było tańsze i oszczędniejsze. Ma także problemy z rosnącymi wydatkami - każde państwo policyjne jest drogie i wyznaje zasadę, że  jak brakuje kasy to należy złupić pracujących obywateli i zwiększyć podatki, bo to nie wymaga żadnego wysiłku.

Rząd Tuska ignoruje dane, że Polska, po Rumunii i Bułgarii, należy do najbiedniejszych krajów Europy. W naszym regionie poniżej ustawowej granicy ubóstwa żyje ponad 10 proc. mieszkańców.  Dochody wynoszą mniej niż 477 zł w przypadku gospodarstw 1-osobowych i 1404 zł w przypadku gospodarstw 4-osobowych – raport  GUS pt. "Ubóstwo w Polsce".

Z danych porównawczych wynika, że Polska jest krajem, w którym ubodzy stanowią większą część społeczeństwa niż w innych krajach Europy i to są te prawdziwe „sukcesy” rządów PO.

 

Pozostaję z należnym szacunkiem

Andrzej Prochoń