Skuteczny protest rolników w Starym Zbrachlinie

2012-03-20 10:00

Zbrachlin.pdf (781,9 kB)

Kilkuset rolników i robotników na czele z nowym przewodniczącym Samoobrony blokowało 19 marca przez dwie godziny drogę krajową nr 1 Toruń-Włocławek niedaleko Aleksandrowa Kujawskiego (woj. kujawsko-pomorskie). Protestujący ze łzami w oczach dziękowali Andrzejowi Prochoniowi za przybycie wśród nich byli wierzyciele spółki Jantur z Nieszawy, która zbankrutowała dwa lata temu.

Jak podała Polska Agencja Prasowa „rolnicy nie chcą już dłużej krzyczeć na zebraniach czy jeździć na spotkania z ministrem i słuchać obietnic, które się nie spełniają” .Komitet protestacyjny rolników przygotował 19 postulatów dotyczących m.in. konieczności wprowadzenia mechanizmów zabezpieczających rolników przed oszustami, zrównania dopłat obszarowych z krajami „starej” Unii, obniżenia dopłat krajowych o 10 proc., konieczności odszkodowań i opłat za słupy energetyczne na polach rolników, a także dotyczących zakazu sprowadzania do Polski i upraw roślin genetycznie modyfikowanych.

Przepraszamy Was Kierowcy Protest Spowodowali Ludowcy

 

Nowy Lider Samoobrony obiecał że nie zostawi w potrzebie demonstrujących, media polskojęzyczne przemilczały wizytę Andrzeja Prochonia w Zbrachlinie.